Zebra Perde Yıkama

Evinizin vazgeçilmez aksesuarlarından olan Zebra perdeleriniz zamanla sigara dumanı, toz vb. etkenlerden dolayı mat ve kötü görünürler. Ayrıca bu durum perdelerinizin kötü kokmasına sebep olur. Zebraperdelerin temizliği zor ve zahmetlidir. Dikkat ve özen isteyen bir işlemdir. Eryaman Perde Yıkama olarak biz bu işi profesyonel bir şekilde yapıyoruz.

eryaman-perde-yikama-3

Eryaman Perde Yıkamada perdeleriniz şu aşamalardan geçerek yıkanmaktadır;

-DEMONTAJ(SÖKME) İŞLEMİ

Perdeleriniz evinize gelen perde konusunda deneyimli Ekip Elemanlarımız tarafından sökme işlemi yapılır.

– ETİKETLEME VE AYRIŞTIRMA

Perdeleriniz cinslerine göre ayrımı yapılır ve etiketlenir, çünkü her cins kumaşın temizleme ve kurutma işlemi farklıdır. Eğer bu ayrım yapılmazsa perdelerde hasar oluşabilir.

– LEKE KONTROLÜ VE YIKAMA

Bu aşamada da en önemli aşamalardandır. Temizlikte kullanılan şampuan Zebra perdeler üzerinde kalıntı bırakmamalıdır. Lekeler için uygun kimyasal kullanılmalıdır. Aksi takdirde perdenizde renk açılması ve perdede yırtılmalar gibi olumsuzluklarla karşılaşılır.

– KURUTMA VE AMBALAJLAMA

Zebra perdeler yıkama işlemi yapıldıktan sonra uygun aparatlara asılarak kapalı mekanlarda kurutulur.

– MONTAJ VE AYAR İŞLEMİ

Temizlik ve kurutma işlemi yapılan perdeler deneyimli ekip elemanlarımız  tarafından yerine montajı yapılır. Montaj esnasında zincir, mekanizma ve perde ayarlamaları yapılır. Gelişi güzel takılan Zebra perdelerde tam açıl mama, kapanmama, kenar kısımlarında yırtılma meydana gelir.